Web2.0 – ebaõnnestumised

Küll see Web2.0 on tore asi… vähemalt nii on ikka aeg-ajalt kuskilt kuulda. Einoh iseenesest ju tore idee, et igaüks on autor ja mis veel. Kui aga hakata natukene sügavamalt uurima siis võib tulla välja (hale)naljakaid lugusid. Muidugi, eks neid ole varemgi olnud aga tänapäevane sotsiaalmeedia, see praeguse aja trend ja märksõna ja mis veel, võimaldab kõigil sellest koheselt osa saada.

Ja nii juhtubki, et inimene, kes soovib teavet mingi asja või tegevuse kohta, küsibki otse omale tuttavast keskkonnast järele. Ja saab ka vastuse. Kuid on see ikka õige mida öeldakse. Enamasti sõbrad-tuttavad üritavad aidata nii kuidas oskavad. Iseasi muidugi kui täpsed on nende teadmised ja oskused. Lisaks ei saa kunagi välistada mõnda rohkem või vähem pahatahtlikku inimest, kes tahab teise kulul nalja teha või ka tegelikult midagi halba korda saata.

Kogu eelnev tähendab, et inimesel peaks olema oskus sortida välja kindlasti valed vastused ja tegevused ning ka ülejäänute hulgast kontrollimise või millegi sarnase abil otsima just seda õiget lahendust. Teinekord aga unustatakse ettevaatus ja ei usaldata ka oma sisetunnet, mis ütleb et midagi nagu päris ei klapi, ning võetakse kohe esimene vastus õige pähe ette. Siin ka kaks pisikest näidet Facebook’i keskkonnast – eeldab inglise keele lugemisoskust.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s